Головна Блог Як правильно слідкувати за жіночим здоров'ям після 40
Як правильно слідкувати за жіночим здоров'ям після 40
16 жовтня 2021 · 4 хв на прочитання
Вікторія Подольська

Підписуйтесь на блог та отримуйте підбірку цікавих матеріалів про здоров’я.

Нескладно припустити, що стан організму зрілої жінки відрізняється від стану молодого організму. Враховуючи вікові зміни, необхідно скоригувати і харчування. Про те, як це зробити, розповідаємо у матеріалі.

Як змінюється організм жінки після 40 років

Після 40-45 років у жінок відбувається зміна гормонального фону. Яєчники вже працюють з меншою активністю, може спостерігатися порушення їхньої функції, знижується рівень естрогенів. Крім яєчників, знижується функція й щитовидної залози через екологічні умови, стреси. Через зміни гормонального фону змінюється стан шкіри, нервової системи та обміну речовин.

Джерело: unsplash.com

Як не погладшати

З віком обмін речовин знижується. Якщо в молодості ви могли наїстися навіть на ніч і при цьому почуватися добре, то зараз вже страшно встати на ваги після недільного застілля. Для того аби уникнути повноти й набряклості, слід обмежити солодощі і сіль. Сіль затримує рідину, а цукор відповідальний за порушення вуглеводного обміну. Рідини краще пити більше, але в першій половині дня. Випічку, цукерки й тістечка бажано виключити з раціону. Особливо не можна такими продуктами снідати. Замість цього на сніданок краще їсти каші з зернових з сухофруктами або свіжими фруктами.

“Важливо нагадати, що після 40-45 років потрібно стежити за холестерином, тому не можна зловживати наваристими супами, бульйонами, паштетами, копченими продуктами.”

Для шкіри

Щоб поліпшити стан шкіри, важливо вживати в їжу ненасичені жирні кислоти Омега-3. Їх багато в морській рибі (сьомга, форель) та морепродукти (креветки). У морській рибі білих сортів багато кальцію, фосфору. Двічі на тиждень слід влаштовувати рибні дні.

17 лютого 2022
Захворіли на ковід. Коли доцільно робити бустер?
covid-19
03 лютого 2022
Посій зерно доброти – здоров’я збережи. Запрошуємо на дні соціальної медицини
новини
03 листопада 2021
Лише здоровими ми насолоджуємось і любимо життя
інтерв'ю
Назад
Далі